PCPM - logo Polskie Centrum Pomocy
Międzynarodowej

 

Archiwum: sierpień 2018

PCPM dostarczy 500 domów do zniszczonego wojną Mosulu

Zniszczony przez wojnę domową Mosul trudno nazwać miejscem, w którym toczyć może się normalne życie. Po porażce militarnej ISIS mieszkańcy mogliby wrócić do swoich domów, problem w tym, że nie mają do czego wracać. W odbudowie miast i miejscowości, które zamieniły się w ruiny pomagać im będzie Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej.

PCPM will deliver 500 homes to war-torn Mosul

Mosul, devastated by the civil war, can hardly be called a place where normal life can take place. After the military defeat of ISIS, residents could return to their homes - but the problem is that they have nothing to return to. The Polish Center for International Aid (PCPM) will help them rebuild cities and towns that have turned into ruins.

Syrian refugees in Lebanon do not have to be afraid of fires anymore

9100 people in 93 refugee camps have now access to fire fighting equipment and are able to use it. Thanks to the trainings carried out by Polish experts, even the youngest residents know how to prevent the uncontrolled spread of fire and how to stop it before it becomes dangerous.

PCPM dba o bezpieczeństwo przedszkoli w Gruzji

Każda szkoła powinna być bezpieczna. W kraju, który regularnie dotykany jest przez klęski żywiołowe, nie jest to łatwe. Polscy eksperci od zarządzania kryzysowego robią wszystko, by gruzińscy uczniowie i nauczyciele w przedszkolach nie musieli żyć w strachu o własne zdrowie i życie. Trwa misja PCPM w Gruzji.

Razem z syryjskimi uchodźcami w Libanie uczyliśmy się, jak walczyć z pożarami

9100 osób w 93 obozowiskach namiotowych ma dostęp do sprzętu gaśniczego i umie go używać. Dzięki szkoleniom przeprowadzonym przez polskich ekspertów, nawet najmłodsi mieszkańcy wiedzą, jak zapobiegać niekontrolowanemu rozprzestrzenianiu się ognia oraz jak zdusić w zarodku.

Klęska głodu w Sudanie Południowym. Ratujmy najmłodszych

Od początku roku w klinikach Gordhim i Agangrial w Sudanie Południowym, wspieranych przez PCPM, przebadano łącznie prawie 18 tys. dzieci. 35% z nich miało mniej niż 5 lat. Opieką prenatalną objęliśmy ok. 1700 kobiet.

Pracownicy pomocy humanitarnej o swojej pracy

Dziś Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej. Symbolicznie, w dniu wszystkich tych, którzy swoją pracą starają się czynić świat bardziej sprawiedliwym, chcemy połączyć z Wami nasze siły i wychodzimy z apelem: Nie odkładaj pomocy na potem.

Setki zabitych, rannych i porwanych rocznie. O nich pamiętamy w Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej

W ciągu ostatnich dwudziestu lat ponad 40 tysięcy pracowników humanitarnych padło ofiarą ataków podczas misji. Jednym z najtragiczniejszych był ten z 19 sierpnia 2003 r., kiedy to doszło do zamachu bombowego na placówkę ONZ w Bagdadzie. Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej upamiętnia tych, którzy niosąc pomoc - stracili życie. Uświadamia też, że mimo niebezpieczeństw, ludzie, ciągle gotowi są do poświęceń dla innych.