PCPM - logo Polskie Centrum Pomocy
Międzynarodowej

 

Archiwum: listopad 2022

„Ta praca to jedyny powód, dla którego wstaje każdego ranka” – aktorki, fotografki i animatorki z Ukrainy mówią o pracy w warszawskich instytucjach kultury

„Ta praca to jedyny powód, dla którego wstaje każdego ranka; nawet nie marzyłam, że będę mogła pracować z tak kreatywnymi ludźmi!” - ponad 70 uchodźczyń z Ukrainy znalazło zatrudnienie w warszawskich instytucjach kultury. „Dzięki ich pracy możemy lepiej się poznać” - mówi dyrektor Staromiejskiego Domu Kultury.

Braki chleba, prądu, paliwa… kryzysy w Libanie. Potrzebna jest pomoc takich organizacji jak PCPM

Kolejny kryzys uderza w Liban - tym razem energetyczny. W Bejrucie część mieszkańców ma dostęp do prądu jedynie godzinę dziennie, z kolei w sklepach brakuje chleba na skutek niedoborów w kraju mąki. W takich okolicznościach pomoc humanitarna jest niezbędna.

A lack of bread, power, and fuel – Lebanon under crisis. They need organizations like PCPM

Another crisis hits Lebanon – an energy one. Some Beirut residents only have access to power for 1 hour per day and a lack of bread as a direct outcome of a country-wide shortage of flour. In these circumstances, they desperately need humanitarian aid.

Polska pomoc w Centrum Szkoleń Strażackich i Ratunkowych PCPM w Kenii

Centrum Szkoleń Strażackich i Ratunkowych PCPM w kenijskim Kiambu odwiedziła polska Sekretarz Stanu, Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Delegacji przedstawiliśmy projekt i działania realizowane we współpracy z Polską pomocą oraz aktualne potrzeby straży pożarnej i ratownictwa specjalistycznego w Kenii.

Our Polish Aid program partner visited PCPM Kenyan Firefighting Training Center in Kiambu

The Polish Secretary of State Małgorzata Jarosińska-Jedynak visited our Firefighting and Emergency Service Training Center in the Kenyan capital. We presented the project outline, the actions implemented in close cooperation with Polish Aid, and the up-to-date needs of the Fire and Emergency Service Department in Kenya.

The PCPM will attend the Winfocus Medical Conference – 250 lecturers and over 120 hours of speeches

From 1-4th of December, the Winfocus World Medical Congress will take place. It will gather lecturers and participants from around the world. Given that PCPM providing help for years in the medical field also has a lecture.

PCPM patronuje konferencji medycznej Winfocus – to ponad 250 wykładowców i ponad 120 godzin prelekcji

W dniach 1-4 grudnia odbędzie się Światowy Kongres Medyczny Winfocus, który skupi prelegentów i uczestników z całego świata. PCPM, które od lat niesie pomoc między innymi z zakresu medycyny, również wygłosi prelekcję.

Poznajcie Yulię

Yulia ma kilka lat, musiała nagle opuścić swój dom, rozstać się z ukochanym tatą. To dziewczynka, która uśmiecha się, chodzi do szkoły, coraz lepiej mówi po polsku i ma już nawet nowe koleżanki. Ale to też dziewczynka, która bardzo tęskni za tatą, boi się o niego i już od 9 miesięcy ich jedyny kontakt to rzadkie telefony albo rozmowy przez komunikator wideo.