Palestyna ma problemy z dostępem do wody [PODCAST]

  • Fundacja PCPM w audycji Halo.Radio o nierównościach w dobie pandemii
  • Palestyna ma problem z dostępem do wody

W kolejnej audycji prowadzonej przez Fundację PCPM w Halo.Radio Aleksandra Rutkowska rozmawiała ze swoimi gośćmi o tym jak pandemia w brutalny sposób obnażyła głębokie dysfunkcje współczesnego świata i pokazała narastanie skrajnych nierówności społecznych. Co jest źródłem nierówności, dlaczego to bogaci się bogacą a biedni ubożeją- opowiedzieli prof. Elżbieta Mączyńska. Jak to wygląda w praktyce – Julia Celejewska z PCPM i Karol Grygoruk z Rats Agency.

Julia Celejewska, która jest koordynatorką projektów PCPM w Palestynie opowiedziała o tym z czym borykają się jej mieszkańcy w dobie pandemii. Bardzo dużym problemem jest dostęp do wody.

W Hebronie ponad 40% wydatków jest przeznaczanych na wodę, która znajduje się w tej gminie – wspomina Julia Celejewska

PCPM prowadziło w Palestynie projekt mający na celu promocję alternatywnych sposobów nawadniania ziemi uprawnej oraz aktywizację lokalnej ludności z terenów wiejskich. Zainstalowane przez zespół projektowy innowacyjne systemy irygacyjne, wykorzystujące oczyszczoną wodę ściekową, pozwoliły na bardziej efektywne i oszczędne gospodarowanie zasobami wodnymi kraju. Nowe technologie zwiększyły produktywność nawadnianych obszarów i pomogły w zmianie podejścia miejscowej ludności do wykorzystania dostępnych zasobów wodnych. Systemy nawadniania kropelkowego, zainstalowane dzięki projektowi PCPM, pozwoliły na poprawę sytuacji ekonomicznej kobiet prowadzących ogródki przydomowe.

Pamiętam jedną panią, która ze łzami w oczach, zerwała ogórki z przydomowego ogródka i powiedziała, że dla niej wartością jest to, że z tych ogórków może zrobić kiszonki i przez cały rok będzie mogła dawać swoim dzieciom zdrową żywność – zwraca uwagę Julia Celejewska

http://pod.co/haloradio/aleksandra-rutkowska-2021-02-01-13-00-15-00

Wybierz dogodną dla Ciebie formę pomocy: bezpieczną wpłatę online lub przekazanie darowizny na konto Fundacji. Zachęcamy także do zapisania się na newsletter PCPM.

Fundacja PCPM jest Organizacją Pożytku Publicznego – możesz przekazać nam swój 1%: 0000259298.

Dziękujemy!

1. Wpłać darowiznę online

darowizna PCPM - cele statutowe

darowizna PCPM - cele statutowe

darowizna PCPM - cele statutowe

Twoje dane:
* Pole wymagane

2. Wpłać darowiznę na konto

18 1140 1010 0000 5228 6800 1001

W opisie przelewu zaznacz cel wpłaty, np. „cele statutowe”.

3. Zapisz się na newsletter

Bądź z nami w kontakcie! Zapisz się na bezpłatny newsletter i otrzymuj informacje o projektach PCPM.

Twoje dane są bezpieczne, nikomu ich nie udostępniamy.