PCPM - logo Polskie Centrum Pomocy
Międzynarodowej

 

 

Światowy Dzień Ludności

Szacuje się, że na świecie jest w tym momencie ponad 7,7 miliarda osób. W tych ponad siedmiu miliardach mieszczą się ludzie różnych ras, religii, narodowości, wartości, zamożności. W tych siedmiu miliardach mieści się także około 70 milionów osób, które zmuszone zostały opuścić swój dom czy około 113 milionów dotkniętych klęskami głodu, z którymi zmagają się na ten moment 53 kraje na całym świecie. To doskonała okazja, aby myśląc o całej ludności, spróbować dostrzec dramat pojedynczego człowieka.

 

Dzisiaj (tj. 11 lipca) przypada Światowy Dzień Ludności. Święto zostało ustanowione w 1989 roku, by uczcić narodziny pięciomiliardowego mieszkańca naszej planety. Dzisiaj jest nas o wiele więcej, co nie zmienia idei Fundacji PCPM – dla nas liczy się każdy człowiek.

Fundacja PCPM prowadzi szereg misji humanitarnych i rozwojowych w różnych częściach świata, w których zawsze na pierwszym miejscu stoi człowiek. Pomaga między innymi uchodźcom syryjskim w Libanie, zapewniając im  schronienie, ochronę przeciwpożarową, edukację, opiekę lekarską, pracę i szkolenia zawodowe, organizuje ośrodki zdrowia w jednym z największych obozów dla uchodźców na świecie – w Ugandzie, oraz prowadzi zbiórki na żywność terapeutyczną w Sudanie Południowym.

W tym dniu szczególnie apelujemy, aby zwrócić uwagę na ludzi, o których na co dzień nie pamiętamy. Na tych, którzy nie mają dostępu do podstawowych dóbr, którzy żyją w strachu i niepewności. Niezależnie od tego, ilu ludzi zamieszkuje ziemię – dla nas każdy się liczy.

Ty też możesz pokazać swoją solidarność z tymi, którzy choć daleko, czekają na naszą pomoc. Pomóż Południowym Sudańczykom, którzy zmagają się z klęską głodu.

Wybierz kwotę:

np. zestaw leków ratujących życie

np. 2 tygodnie leczenia niedożywionego dziecka

np. zakup i transport 75 porcji żywności terapeutycznej

Twoje dane:

Szczegóły dotyczące danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności. Twoje dane osobowe są bezpieczne, wykorzystujemy je tylko w celu informowania Cię o działaniach Fundacji.

*zgoda wymagana

PCPM na Instagramie: @fundacjapcpm

PCPM na Facebooku: Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM)