Światowy Dzień Ludności

Dzisiaj (tj. 11 lipca) przypada Światowy Dzień Ludności. Święto zostało ustanowione w 1989 roku, by uczcić narodziny pięciomiliardowego mieszkańca naszej planety. Dzisiaj jest nas o wiele więcej, co nie zmienia idei Fundacji PCPM – dla nas liczy się każdy człowiek.

Fundacja PCPM prowadzi szereg misji humanitarnych i rozwojowych w różnych częściach świata, w których zawsze na pierwszym miejscu stoi człowiek. Pomaga między innymi uchodźcom syryjskim w Libanie, zapewniając im  schronienie, ochronę przeciwpożarową, edukację, opiekę lekarską, pracę i szkolenia zawodowe, organizuje ośrodki zdrowia w jednym z największych obozów dla uchodźców na świecie – w Ugandzie, oraz prowadzi zbiórki na żywność terapeutyczną w Sudanie Południowym.

W tym dniu szczególnie apelujemy, aby zwrócić uwagę na ludzi, o których na co dzień nie pamiętamy. Na tych, którzy nie mają dostępu do podstawowych dóbr, którzy żyją w strachu i niepewności. Niezależnie od tego, ilu ludzi zamieszkuje ziemię – dla nas każdy się liczy.

Ty też możesz pokazać swoją solidarność z tymi, którzy choć daleko, czekają na naszą pomoc. Pomóż Południowym Sudańczykom, którzy zmagają się z klęską głodu.

np. zestaw leków ratujących życie

np. 2 tygodnie leczenia niedożywionego dziecka

np. zakup i transport 75 porcji żywności terapeutycznej

Twoje dane:
* Pole wymagane

PCPM na Instagramie: @fundacjapcpm

PCPM na Facebooku: Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM)