,,W ramach pomocy Ukrainie przekażemy Wam samochód”

Dzięki darowiźnie w postaci nowego, 9-osobowego samochodu, o każdej porze dnia i nocy jesteśmy gotowi do przewozu tych, którzy musieli uciekać przed wojną. Do Ukrainy dostarczamy pomoc humanitarną: żywność, pakiety higieniczne, leki, a także brakujące sprzęty. Dziękujemy!

Spółki Holdingu 1 wspierają nas od początku wojny

– Gdy potrzebowaliśmy samochodu, którym będziemy mogli wjechać na terytorium kraju ogarniętego wojną, nasz Partner zdecydował się na ten cudowny gest i usłyszałam: ,,Przekażemy wam samochód”. Do Ukrainy dostarczamy nim to, czego tam brakuje: leki, żywność, chemię, sprzęt. Z samochodu korzystamy także w Polsce. Na przykład, gdy do prowadzonego przez nas Centrum Tranzytowego przy Dworcu Warszawa Wschodnia w środku nocy dociera rodzina, która nowe miejsce do życia znalazła poza Warszawą. Wtedy rodzinę odbieramy i zawozimy dalej, do bezpiecznego miejsca – mówi Michalina Chachuła z Fundacji PCPM.

Bardzo wysoko cenimy działalność PCPM, dlatego już kilka lat temu zdecydowaliśmy się na współpracę z Fundacją. Na kolejnym etapie naszego wsparcia cieszymy się, że możemy pomóc w tak użytecznej formie – mówi Tomasz Rytwiński, dyrektor zarządzający Grupy PGD.

Spółki Holdingu 1 wspierają nas w również w realizacji programów pomocowych na terenie całej Polski

Od początku wojny korzystamy z udostępnionych nam samochodów, którymi poruszamy się po całym kraju na potrzeby realizacji programów przeznaczonych dla obywateli Ukrainy, takich jak program „Lato w mieście” (dla dzieci i młodzieży z Ukrainy) czy program ,,Cash for Work” (zatrudnianie w polskich szkołach dla ukraińskich nauczycieli, psychologów i tłumaczy). Samochody od spółek firmy towarzyszą nam także podczas udzielania zapomóg finansowych dla uchodźców, w tym osób z niepełnosprawnością oraz osób starszych, które przez wojnę trafiły do Polski.

Niezależnie od pory dnia i tygodnia mogliśmy liczyć na dostępność samochodów i ogromną życzliwość pracowników, zwłaszcza w nagłych sytuacjach, np. kiedy musieliśmy dojechać do granicy – tłumaczy Roman Havrylyuk z Fundacji PCPM, który wielokrotnie zawoził ewakuowane osoby do bezpiecznych miejsc.

Wsparcie od Holdingu 1 i spółek motoryzacyjnych firmy: Express Car Rental, Traficar i Grupy PGD otrzymujemy już od dawna. Firma wspierała Fundację PCPM użyczając swoich samochodów dla Medycznego Zespołu Ratunkowego Fundacji PCPM w 2020 i 2021 roku podczas pandemii, wtedy też zapewniła ratownikom niezbędne wsparcie logistyczne.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O TYM, JAK BIZNES WPIERA UKRAINĘ

TY TEŻ MOŻESZ WESPRZEĆ DZIAŁANIA FUNDACJI PCPM

darowizna PCPM - Ukraina

darowizna PCPM - Ukraina

darowizna PCPM - Ukraina

Twoje dane:
* Pole wymagane