W Światowy Dzień Zdrowia walczymy o dostęp do opieki medycznej [WIDEO]

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Światowy Dzień Zdrowia został ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i obchodzony jest każdego roku 7. kwietnia, w rocznicę jej powstania. Głównym przesłaniem tego święta jest zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne dotyczące społeczeństw na całym świecie. Tematem przewodnim tegorocznego Dnia Zdrowia jest powszechna opieka medyczna, której wciąż brakuje milionom ludzi.

Liczby są zatrważające. Fundacja PCPM w swojej codziennej pracy stara się nieść pomoc wszędzie tam, gdzie ludzie zostali jej pozbawieni.

Dbamy o zdrowie uchodźców syryjskich w Libanie

PCPM z roku na rok rozszerza zakres nieodpłatnych usług medycznych dla uchodźców – zarówno w klinice stacjonarnej w Bire, jak i w klinice mobilnej. W ramach tego programu, zapewnia też pacjentom konieczne do dalszego leczenia leki. PCPM rozszerza zakres opieki prenatalnej i opieki nad kobietami w ciąży. Kładzie również nacisk na edukację zdrowotną z zakresu kontroli urodzeń.

darowizna PCPM

darowizna PCPM

darowizna PCPM

Twoje dane:
* Pole wymagane

Medyczny Zespół Ratunkowy PCPM na misji w Ugandzie

Nowa klinika dla uchodźców z Sudanu Południowego

Fundacja wysłała do Ugandy 100 domów modułowych, które pełnią rolę tymczasowych klinik w jednym z największych na świecie obozów dla uchodźców Bidi Bidi. Pomieszczenia o powierzchni ok. 17,5 m kw. spełniają wszystkie normy ONZ, zarówno pod względem warunków mieszkalnych, jak i bezpieczeństwa. Zostały zbudowane również zakwaterowanie dla personelu medycznego pracującego w klinikach, który wcześniej zmuszony był codziennie dojeżdżać do pracy wiele kilometrów lub mieszkać w namiocie.

Ośrodki zdrowia, pierwsza pomoc medyczna, szkolenia, ratowanie życia ludzi cierpiących z powodu kataklizmu, wojny czy głodu to codzienność pracowników misji PCPM w Libanie, Kenii, Ugandzie, Sudanie Południowym, a wcześniej Nepalu, Ukrainie, Bośni czy Peru. Fundacja nie ustaje w swoich działaniach, bo każdy człowiek ma prawo do kompleksowej i odpowiedniej opieki zdrowotnej.

PCPM na Instagramie: @fundacjapcpm

PCPM na Facebooku: Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM)</a