Pomoc ofiarom głodu w Sudanie Południowym

Pomoc ofiarom głodu w Sudanie Południowym

Ponad połowa ludności Sudanu Południowego, czyli ok. 7 mln ludzi, przez połowę roku nie ma wystarczającej ilości jedzenia.

Trwa wyścig z czasem. Musimy zdążyć z transportem żywności i leków przed rozpoczęciem pory deszczowej. Każda Wasza wpłata to konkretna pomoc dla wspieranego przez PCPM Centrum Dożywiania w Gordhim w Sudanie Południowym.

MOŻESZ PRZEKAZAĆ WPŁATĘ NA KONTO FUNDACJI PCPM:
18 1140 1010 0000 5228 6800 1001 z dopiskiem: Sudan Południowy

40 porcji żywności terapeutycznej

80 porcji żywności terapeutycznej

120 porcji żywności terapeutycznej

Twoje dane:
* Pole wymagane
Szczegóły dotyczące danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności Twoje dane osobowe są bezpieczne, wykorzystujemy je tylko w celu informowania Cię o działaniach Fundacji.

Najpotrzebniejsza jest specjalistyczna, wysokoenergetyczna żywność, aby ratować dzieci. Dorośli w Sudanie Południowym muszą jeść korę z drzew, bulwy, korzenie, gotowane liście. Tymczasem dzieci nie są w stanie przetrwać na takiej diecie i zaczynają spalać własne mięśnie, popadać w opuchliznę głodową, umierać z głodu. Stąd ogromna mobilizacja międzynarodowych organizacji humanitarnych, aby nie dopuścić do przedwczesnej śmierci setek tysięcy dzieci.

– Dzieci mogą umrzeć z głodu szybciej niż dorośli, choć z drugiej strony dziecko łatwiej można uratować od śmierci. Jeśli tylko będzie miało dostęp do odpowiedniego, specjalistycznego żywienia, w ciągu niecałych 14 dni może ono wyjść ze skraju śmierci głodowej do momentu, gdzie waga jego ciała i wszystkie parametry życiowe będą mieścić się w medycznej normie – objaśnia prezes PCPM, dr Wojciech Wilk. Ta specjalna żywność to wysokoenergetyczna pasta, przypominająca masło orzechowe.

PCPM wspiera rodziny dotknięte katastrofalnym głodem w Sudanie Południowym poprzez Centrum Dożywiania w Gordhim i wsparcie ośrodków medycznych. Fundacja pomaga również uchodźcom uciekającym przed wojną i klęską głodu do sąsiedniej Ugandy, gdzie również wspiera służbę zdrowia.

Kampania skierowana do Darczyńców sfinansowana została między innymi dzięki środkom z Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.