Zaangażowanie w pomoc humanitarną się opłaca

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

– Organizacje pozarządowe, takie jak Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, niosą w Afryce i na Bliskim Wschodzie pomoc pod polską flagą – mówi dr Wojciech Wilk w wywiadzie dla Pulsu Biznesu.

Zobacz cały materiał wideo

Mamy możliwości, ale potrzebujemy wsparcia polskich firm – mówi w wywiadzie dla @puls_biznesu prezes PCPM, @WilkWojtekWAW. Tych pól do współpracy jest bardzo dużo. Fundacja PCPM jest włączona w szereg projektów o zasięgu międzynarodowym. pic.twitter.com/fSqHe01nji

— Fundacja PCPM (@FundacjaPCPM) 7 marca 2019


W tej chwili priorytetem dla Fundacji PCPM jest wysłanie konwoju z żywnością dla głodujących dzieci w Sudanie Południowym. – Chcemy też współpracować z polskimi firmami w zakresie tego, co mają do zaoferowania – podkreśla prezes PCPM. – Nasz Fundacja będzie włączana w projekty budowania kanalizacji i oczyszczalni ścieków na Bliskim Wschodzie, oświetlanie panelami solarnymi szkół, budynków użyteczności publicznej, a nawet całych ulic, w Afryce prowadzimy ogromny projekt szkolenia straży pożarnej  – wylicza dr Wilk – tych potencjalnych możliwości współpracy między NGO a biznesem jest bardzo dużo – zapewnia dr Wilk. – To co musimy zrobić, to porozmawiać i być w kontakcie – zachęca prezes Fundacji PCPM.