Możesz zmienić czyjeś życie. Przekaż 1% podatku na działalność PCPM

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Kim jesteśmy?

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej od 13 lat zajmuje się pomocą humanitarną i rozwojową. Pomagamy wszędzie tam, gdzie życie ludzi z powodu wojen, konfliktów, klęsk żywiołowych zmienia się w koszmar. Niesiemy pomoc syryjskim uchodźcom w Libanie, ofiarom głodu w Sudanie Południowym, mieszkańcom obozu Bidi Bidi w Ugandzie, pozbawionym dachu nad głową mieszkańcom Burkina Faso czy Irakijczykom próbującym odbudować swój kraj po wojnie. Jesteśmy też w krajach, które chcą zapewnić swoim mieszkańcom lepsze warunki życia. Dlatego pomagamy rozwijać straż pożarną w Kenii, wzmacniamy przedsiębiorczość młodych i kobiet w Palestynie i dbamy o przyszłość dzieci w Gruzji.

W każdej spotkanej na naszej drodze osobie widzimy przede wszystkim człowieka – bez rasy, religii, poglądów politycznych. Staramy się nieść pomoc bezstronnie i mądrze, mając na uwadze kwestie etyczne i szacunek dla innych kultur.

Na co wydajemy Wasze pieniądze?

Wieloletnie doświadczenie naszych pracowników i współpracujących z nami ekspertów pozwala nam planować nasze działania rozsądnie, starając się pomagać jak najwłaściwiej, by wsparcie, które dajemy za dość ograniczone środki był jak najbardziej efektywne i właściwe. Chcemy jednocześnie by nasze działania były jak najbardziej przejrzyste. Dlatego jesteśmy transparentni i skrupulatnie rozliczamy się z każdej powierzonej nam złotówki. Chcemy, abyście byli pewni, że Wasze pieniądze trafiają w ręce tych, którzy ich najbardziej potrzebują. Fundusze przekazane przez osoby wspierające naszą Fundację poprzez 1% pozwoliły nam:

– wesprzeć ofiary głodu w Sudanie Południowym;

– pokryć pensje personelu medycznego (lekarzy i położnych), pracujących w Sudanie Południowym;

– wysłać 10 tys. dolarów ofiarom trzęsienia ziemi w Indonezji;

pomóc uchodźcom syryjskim w przygotowaniu ich schronień na zimę;

– utrzymywać Medyczny Zespół Ratunkowy, który w przypadku nagłego wypadku, jakim jest wojna czy klęska żywiołowa jest w stanie dotrzeć na miejsce i nieść pomoc medyczną w ciągu 24 h.

Dlaczego potrzebujemy Waszego wsparcia?

W tym roku także potrzebujemy Waszego wsparcia. Większość naszych działań to roczne lub dwuletnie projekty, na które dostajemy fundusze od donorów i następnie rozliczamy się z przeprowadzonych działań. W naszej pracy jednak każdy dzień to nowe wyzwania. Musimy być przygotowani na sytuacje kryzysowe, których przewidzieć nie sposób, tak jak wspomniane trzęsienie ziemi w Indonezji.

Z pieniędzy naszych darczyńców finansujemy również całą dostarczaną przez nas pomoc w Sudanie Południowym. Od kilku lat sytuacja w tym kraju jest tragiczna, a głód pochłania setki istnień.

Chociaż w Libanie prowadzimy różne działania w wielu obszarach, wciąż spotykamy się z sytuacjami, gdzie dotychczasowa pomoc to za mało. Trudno przejść obojętnie obok ludzi chorych, którzy potrzebują specjalistycznej opieki medycznej, a mieszkają w garażach i nie stać ich nawet na podstawowe leki lub rodzin, które zimowe, śnieżne i wietrzne dni spędzają w nędznym namiocie bez możliwości ogrzewania. W tych nagłych, trudnych wpadkach prosimy Was o pomoc. Do tej pory zawsze mogliśmy na nią liczyć, za co z całego serca dziękujemy.

Według danych Ministerstwa Finansów w 2017 r. 50% wszystkich podatników przekazało 1% podatku dochodowego organizacjom pożytku publicznego. W sumie Polacy przekazali na działalność organizacji w sumie ponad 617,5 mln. Prosimy, pamiętaj o nas i o tych, którzy potrzebują naszego wsparcia najbardziej, także w tym roku i przekaż 1% podatku.

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

PCPM na Instagramie: @fundacjapcpm

PCPM na Facebooku: Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM)